Aloja

Ceļotāju dienā uzsāks teju pusgadu garu Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta apceļošanas akciju

Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) sadarbībā ar vietējām pašvaldībām nedēļas nogalē organizē Ziemeļvidzemes biosfēras (turpmāk – ZBR) rezervāta Ceļotāju dienas, kas iesāks aizraujošu reģiona apceļošanas akciju pavasara un visas vasaras garumā, piedāvājot iespēju iepazīt dabas un kultūrvēstures mantojumu.

Lai gan epidemioloģiskās drošības ierobežojumu dēļ ierastajā formātā ar klātienes pasākumiem un pārgājieniem Ceļotāju diena nevar notikt, ikvienam interesentam ir iespēja doties uz Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu, kādā no tūrisma informācijas punktiem saņemt apceļošanas akcijas bukletu – karti un līdz pat augusta beigām vākt zīmodziņus apskates objektos.

“Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts ir ģimenēm draudzīgs ceļošanas galamērķis, kur atklāt vēl daudz nezināmā un iepazīt neparastus un mazāk zināmus dabas un cilvēku radītus tūrisma galamērķus,” pauž Pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas vadītājs Rolands Auziņš un piebilst, ka patlaban, kad daudzi populāri dabas objekti piedzīvo vēl nebijušu apmeklētāju pieplūdumu, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta teritorijā iespējams patverties no ļaužu masām un ikdienas steigas.

Akcija “Apceļo un iepazīsti Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu” turpmāk norisināsies ik gadu un šajā nedēļas nogalē iespēja saņemt zīmodziņus būs pirmo reizi. Šogad akcija turpināsies līdz 15.augustam ar balvu izlozi 20.augustā. Balvas akcijas dalībniekiem sarūpējuši uzņēmumi un pašvaldības no ZBR.

Bukletu iespējams lejuplādēt un izdrukāt Pārvaldes tīmekļa vietnē http://bit.ly/ZBRbuklets vai saņemt kādā no tūrisma informācijas centriem.   Šajā nedēļas nogalē zīmogošana, ievērojot epidemioloģiskās drošības normas, būs iespējama šādos apskates objektos:

  • Alojas novada TIC Staicelē – zīmogošana pieejama 17.aprīlī no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00, pārējā laikā pēc iepriekšējas pieteikšanās;
  • Burtnieku ezera muzejs – zīmogošana pieejama 17.aprīlī no plkst. 10.00 līdz plkst. 13.00, pārejā laikā pēc iepriekšējas pieteikšanās;
  • Limbažu novada TIC – zīmodziņš un bukleti atradīsies stendā pie TIC ieejas;
  • Salacgrīvas novada TIC – zīmogošana pieejama 17.aprīlī no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.30, pārējā laikā pēc iepriekšējas pieteikšanās;
  • Mazsalacas novada TIC – zīmogošana pieejama 17.aprīlī no plkst. 8.30 līdz plkst. 16.30, pārējā laikā pēc iepriekšējas pieteikšanās;
  • Rūjienas novada TIC – zīmodziņš un bukleti nolikti kastītē pie TIC;
  • Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs – zīmodziņš un bukleti nolikti kastītē pie kultūrvēstures un apmeklētāju centra;
  • Strenču novada TIC – zīmogošana pieejama 17.aprīlī no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00, pārējā laikā pēc iepriekšējas pieteikšanās;
  • Valkas novada TIC – 17.aprīlī, kā arī pēc tam, zīmogošana ir iespējama uz iepriekšēju pieteikšanos, zvanot pa tālr. 26446602 vai 26496945.

Papildu akcijas uzsākšanai Limbažu novads nedēļas nogalē aicina uz “Fotomedībām Limbažos-2” un šīs spēles laikā dalībniekiem būs jāatrod un jāatpazīst 25 dažādi publiski pieejami objekti Limbažos un apkārtnē. Plašāka informācija par šo spēli un dalības noteikumi atrodami vietnē ww.visitlimbazi.lv.

Savukārt Kocēnu novads aicina uz spēli “Novadpētnieks Cilpo”. Spēli veido sešas cilpas, kas sastāv no 30 dažādiem jautājumiem, uzdevumiem un stāstiem par Kocēnu novadu – tā vērtībām, simboliem, interesantiem faktiem, personībām un īpašām vietām. Vairāk par to, kas ir cilpošanas spēles un kā tās notiek, iespējams uzzināt www.cilpo.lv. Spēles autori ir Kocēnu novada pašvaldība un aktīvā tūrisma centrs “Eži”.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts ir vienīgā šāda veida īpaši aizsargājamā dabas teritorija Latvijā, kas aptver 457 600 ha sauszemes un 16 750 ha jūras akvatorijas. Tā teritorijā atrodas ainaviskā Salacas upe, bagātais Burtnieka ezers, īpatnais Sedas purvs, viena no garākajām smilšakmens alām Latvijā – Lībiešu upurala pie Svētupes, unikālie un nekur citur Latvijā nesastopamie smilšakmens atsegumi jūras krastā, Vidzemes akmeņainā jūrmala.

Sagatavoja:
Dabas aizsardzības pārvalde